Yönetim

Murat HAKSEVEN

Merkez Müdürü / İcra Komitesi Başkanı

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü'nde Yüksek Lisans yaptı.
İş hayatına bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında başladı. Kamu ve özel sektör kurumlarında Network Uzmanı, Sistem Analisti, Yazılım Uzmanı, Veri Tabanı Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticiliği, Yazılım ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Üst düzey yöneticilik görevlerinin yanı sıra, Yazılım Güvenilirlik Modelleri ve Yazılım Geliştirme Metodolojileri konularında akademik çalışmalarda da bulundu.
Bileşim A.Ş' de Operasyonlar Grubu'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Hakseven, son olarak Bileşim A.Ş' de Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevindeydi. Temmuz 2017 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne Merkez Müdürü olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Salih TAŞYON

Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu Direktörü /

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kimya Lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde İşletme ihtisası yaptı.Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nda Kaza ve Oto Sigortaları bölümünü bitirdi.
İş hayatına Pepsi'de kalite kontrol mühendisi olarak başladı. Sigorta sektörüne Müşteri temsilcisi olarak başladığı Aksigorta'da Acenteler Pazarlama, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Hasar Müdürlükleri'nde 9 yılı yönetici olmak üzere toplam 15 yıl çalıştı. 2013 yılında Zurich Sigorta'ya Oto Hasar Müdürü olarak katıldı. 2015 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde kurulan SİSEB' e (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Direktör olarak göreve başladı ve halen bu görevi sürdürmektedir. Sabancı Holding Yönetici aday programı çerçevesinde birçok kişisel gelişim eğitimi aldı.

Erkan ŞEN

Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü /

Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlamıştır. Kişisel Gelişim, Danışmanlık, ITIL Foundation ve Cobit sertifikalarına sahiptir. İş hayatına GIC Dünya Sigorta A.Ş. de (Bayındır Sigorta) Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak başladı. Daha sonra Batı Sigorta’da Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Sistem Analiz Müdürü olarak Zürich Sigorta da uzun yıllar Bankalar, SBM ve Sigortacılık alanında bir çok projeye imza attı.
2017 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde Analiz Müdürü olarak göreve başladı. 2018 temmuz ayı itibariyle Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Alpay SİREK

Yönetim Destek Direktörü /

1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisansını, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Para, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 1992 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’nda Müfettiş olarak başlamıştır. Daha sonra değişik bankalarda Krediler Müdür Yardımcısı, Organizasyon Müdürlüğü, Mevduat ve Nakit Yönetimi Müdürlüğü yapmıştır. 2002 yılında bankacılık sektöründen reel sektöre geçmiş ve Petrol Ofisi A.Ş.’de önce Muhasebe Müdürlüğü, sonrasında Finansman Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Ardından farklı grup ve şirketlerde Grup CFO’luğu ve CFO’luk pozisyonlarında görev yapmıştır. Temmuz 2019 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup, Yönetim Destek Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Berk BACAKOĞLU

Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü /

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Lisansını, Yeditepe Üniversitesi İşletme (MBA) Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Kurumsal Mimari, İş Zekası, Big Data, Altyapı (Framework) Geliştirme, Web Uygulama Geliştirme, Veri Yönetişimi ve Kalitesi, Yüksek Performanslı Analitik, Veri Tabanı Modellemesi alanlarında uzmandır.
İş hayatına Nexus Software şirketinde çeşitli uluslararası projelerde Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak başladı. Daha sonra Acıbadem Sigorta'da ve BT Grup şirketlerinde Proje Takım Lideri, Turkcell A.Ş'de Veri Ambarı ve İş Zekası Proje Sorumlusu ve Akbank A.Ş'de BT Kurumsal Mimari’de görev aldı.
Ağustos 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

İbrahim GÖKALP

Teknoloji Operasyon Direktörü /
Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde Lisansını, Yeditepe Üniversitesi İşletme (MBA) Bölümü'nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 1995 yılında Intertech şirketinde Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Oyakbank ve Yapı Kredi Bankası'nda Kıdemli Yazılım Geliştirme Mühendisi ve Proje Yöneticisi, BilgeAdam Teknoloji'de Kıdemli Yazılım Danışmanı, Turkcell Superonline ve Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme'de Network, CRM, Call Center, Mobil Satış Çözümleri ve Sağlık Çözümleri bölümlerinde Yönetici olarak görev yapmıştır. Temmuz 2021 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup, halen Teknoloji Operasyon Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

A.Onur AKDOĞAN

İç Denetim Müdürü /

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson and Wales Üniversitesinde Global İşletme Liderliği ve Finansal Yönetim alanlarında MBA çalışmalarını tamamlamıştır. İş hayatına 2009 yılında Ankara Sigorta’da başlayan Akdoğan, Ankara Sigorta’da İç Kontrol ve Risk Yönetim Departmanının kurulmasında rol almış ve İç Denetim Departmanında çeşitli görevlerde yer almıştır. 2011-2018 tarihleri arasında Ergo Sigorta İç Denetim Müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda görev alan Akdoğan, governance vb. projelerde etkin olarak rol almış ve danışmanlık desteği de sağlamıştır. Mart 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup, İç Denetim Müdürü görevini sürdürmektedir.

Yusuf ÖZER

Bilgi Güvenliği ve Kurumsal Yönetişim Müdürü /

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisansını tamamladı. İş hayatına Fortis Bank'ta Uygulama Yönetimi Yönetici Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Akbank'ta Sistem Mimarı, TTNET'te Uygulama Müdürü, Ayrotek'te Teknik Hizmetler ve Satış’tan sorumlu Grup Müdürü olarak görev yaptı. Profesyonel iş hayatıyla birlikte Bilgi Üniversitesi Liderler Okulu programından mezun oldu, Medipol Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak ders verdi. Temmuz 2018 itibarıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup Bilgi Güvenliği ve Kurumsal Yönetişim Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.